Blog

NekrologWzór - Odszkodowanie za śmierć w wypadku samochodowym – dla kogo?

Odszkodowanie za śmierć w wypadku samochodowym – dla kogo?

Odszkodowania za śmierć w wypadku samochodowym może Ci się należeć, jeśli bliska Ci osoba zginęła nie ze swojej winy. Pomagamy je uzyskać.

NekrologWzór - Śmierć dłużnika

Śmierć dłużnika - co zrobić, aby odzyskać swoje pieniądze?

Śmierć dłużnika nie sprawia, że dług przestaje istnieć, i nie można go odzyskać. Jest na to sposób. Sprawdź, jak odzyskać pieniądze, gdy dłużnik umrze.

NekrologWzór - Zasiłek pogrzebowy co muszą wiedzieć najbliżsi zmarłego?

Zasiłek pogrzebowy co muszą wiedzieć najbliżsi zmarłego?

Osobom najbliższym przysługuje zasiłek pogrzebowy - oznacza to, że mogą oni domagać się zwrotu kosztów poniesionego pogrzebu. Świadczenie nie musi zostać wypłacone jednej osobie. Od roku 2011 zasiłek wynosi 4000 zł.

NekrologWzór - Kondolencje wzór, jak je napisać i kiedy złożyć?

Kondolencje wzór, jak je napisać i kiedy złożyć?

Pisemne kondolencje wzór są najczęściej składane osobiście. Nie zawsze jednak możemy złożyć je bezpośrednio. Dzisiaj mamy jednak kilka możliwości, dzięki którym złożenie kondolencji może się odbywać nieco inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

NekrologWzór - Wniosek o zasiłek pogrzebowy ZUS i KRUS - jak wypełnić, gdzie złożyć?

Wniosek o zasiłek pogrzebowy ZUS i KRUS - jak wypełnić, gdzie złożyć?

Wniosek o zasiłek pogrzebowy należy składać do ZUS i KRUS. Świadczenie to może otrzymać osoba lub osoby, które poniosły koszty uroczystości.

NekrologWzór - Jak składać kondolencje na pogrzebie?

Jak składać kondolencje na pogrzebie?

Śmierć bliskiego to zawsze traumatyczne przeżycie. Nierzadko nie wiemy, jak pomóc osobie przeżywającej stratę najbliższej osoby. Jak składać kondolencje na pogrzebie?

NekrologWzór - Ile kosztuje pogrzeb?

Ile kosztuje pogrzeb? Czy wystarczy zasiłek z ZUS lub KRUS?

Pogrzeb to nie tylko smutna uroczystość, ale i kosztowne przedsięwzięcie. Jego koszt powinien pokryć zasiłek z ZUS. Sprawdź, ile kosztuje pogrzeb

NekrologWzór - Savoir vivre na pogrzebie

Savoir vivre na pogrzebie

Pogrzeb to trudna sytuacja i często nie wiemy, jak np. zachować się wobec najbliższych zmarłego. Dowiedz się więcej o savoir vivre na pogrzebie.

NekrologWzór - Klepsydra pogrzebowa a nekrolog - czym się różnią?

Klepsydra pogrzebowa a nekrolog - czym się różnią?

Przed uroczystościami pogrzebowymi, w miejscach, z którymi związany był zmarły umieszczana jest klepsydra pogrzebowa. Znajdują się w niej informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych.

NekrologWzór - Klepsydra wzór - jak wypełnić?

Klepsydra wzór - jak wypełnić?

Klepsydra oraz nekrolog to najbardziej popularne formy zawiadomienia rodziny i znajomych o śmierci bliskiego. Co powinno się na nich znaleźć oraz jak wypełnić gotowy klepsydra wzór?